Altijd actueel
Duurzaam ondernemen wordt steeds belangrijker. U overweegt misschien ook om uw mkb-bedrijf te verduurzamen, maar de financiering daarvoor rondkrijgen is niet eenvoudig. Dat kan mogelijk wel sinds op 1 oktober jl. de nieuwe MKB Energiebesparingslening is opengesteld.

U kunt per locatie zonder onderpand tussen de € 10.000 en € 250.000 lenen voor energiebesparende maatregelen. De rente is marktconform en staat de gehele looptijd vast. U betaalt de lening in maximaal 7 jaar terug. U komt voor de MKB Energiebesparingslening in aanmerking als uw bedrijf:
- jaarlijks minimaal 10 kWh elektriciteit of 5.000 m3 aardgas gebruikt;
- in Nederland is gevestigd en hier een groot deel van het werk verricht;
- investeert in maatregelen die op de lijst van de MKB Energiebesparingslening staan;
- twee jaarrekeningen kan overleggen, zodat kan worden beoordeeld of de lening kan worden terugbetaald;
- de maatregelen uitvoert op een locatie in Nederland;
- binnen 18 maanden na de goedkeuring van de lening start met de maatregelen.
U leent maximaal 100% van de kosten van de maatregelen op de hiervoor genoemde lijst. Daarvan mag u 50% gebruiken voor extra werk dat nodig is. Denk aan sloopwerk of aanpassingen die nodig zijn om de energiebesparende maatregelen te kunnen uitvoeren. U vraagt de lening aan bij de RVO. Het loket is open tot en met vrijdag 11 december 2026.
